Дача

Конспект до уроку пізнання світу; працю людей восени; 1 клас уроки по пізнанню світу розробки уроків

Розповідь про працю людей восени

Мета: Ознайомлення з сезонними характерних сільськогосподарської праці людей.
1.Обобщіть життєві спостереження дітей про працю людей восени в саду, городі.
2.Продолжать засвоєння правил безпечної роботи в саду і городі, формування здібностей позначати предмети по групах по значним ознаками.
3. Розвивати мовні вміння.
4.Обучать бачити красу у праці людини.
5.Воспітивать бажання працювати, приносити користь оточуючим людям.
1. Організаційний момент.
Бажаний дан дзвінок-
починається урок.
Повсякденно завжди, всюди,
На заняттях в грі,
Сміливо, чітко говоримо
І тихесенько сидимо.
2. Актуалізація знань.
пухкий сніг
На сонці тане,
Вітер в гілках грає,
Дзвінкіше пташині голоси
значить,
До нас прийшла .
Відповідь (Весна)
Мені тепла для вас не шкода,
З півдня я прийшов зі спекою.
Принесло квіти, риболовлю,
Комаров дзвінкий рій,
Суницю в Кузовков
І купання в річці.
Відповідь (Літо)
Гнізда чорні порожні,
Менше стали кущі.
Вітер листи носить,
настала.
Відповідь (Осінь)
Сніг на полях,
Лід на річках,
завірюха гуляє.
Коли це буває?
(Під час зими)
— Хлопці, а як ми можемо 2-мя слова з’єднати ці слова? (Пори року)
Молодці! Ми з вами стали вивчати розділ «Природа». На минулому уроці ми з вами вже познайомилися, з яким порою року? (З восени). Давайте спробуємо охарактеризувати її. Які зміни відбуваються восени? Як гріє сонце? Розкажіть, яка сьогодні погода?
• Перевірка д / з Домашнє завдання вам необхідно було написати загадки про осінь. Хто впорався з цим завданням, може зачитати нам кілька загадок.
3.Работа по темі уроку
* Розгляньте малюнки. Чим зайняті люди? З чим це пов’язано? Які роботи виконують ваші батьки восени? За допомогою чого вони виконують дані роботи? (Інструменти, інвентар)
* Виберіть власне той інвентар, який нам знадобитися в городі восени.
— Хлопці, а хто може сказати тему нашого сьогоднішнього уроку? (Праця людей восени).
молодці!
4. Фізкультхвилинка.
У городі лякало капелюх насунувши, (копіюють руху надягання капелюха)
Рукавами махає, немов би танцює. (Руху руками)
Це лякало — воно — стерегти поставлено, (показують як варто лякало)
Щоб птахи не літали, щоб горошок НЕ клювали. (Копіюють політ птахів)
5. Первинне закріплення.
А) Робота за підручником стор. 48-49 (читання педагогом).
— хлопці, що ще ви цікавого дізналися з підручника?
— про що говорить автор вірша Музафар Алімбаев?
— тільки чи в городі люди збирають урожай?
— куди люди дівають зібраний урожай?
Б) Робота в парах.
* Скласти розповідь по картинках. Як прибирають зерно і томати.
— Осінь час збору врожаю. Яка необхідна погода, щоб зібрати урожай без втрат?
6. Гра «Пантоміма»
-Чи допомагаєте ви власні батькам на городі або в саду?
На даний момент ми це дізнаємося. Покажіть за допомогою пантоміми, що власне ви робите в городі одночасно з батьками. (Діти за вашим бажанням виходять і показують дії, інші учні відгадують)
7. Правила безпечного поводження з городнім інвентарем.
— Коли ви допомагали власним батькам збирати врожай, ви не поранилися?
— А ви знаєте, як безпечно працювати на городі? (Відповіді дітей)
Робота в групах (ділить викладач).
1-я група: приготуйте розповідь про небезпеки, які підстерігають людини, коли він функціонує на городі.
2-я група: приготуйте розповідь про те, як уникнути нещасних випадків, коли працюєш на городі.
Викладач узагальнює і уточнює відповіді дітей.

8. .Рефлексія діяльності
— Яка була тема нашого уроку?
— Дізналися ми, яку роботу роблять люди восени в саду, городі, поле?
— Як необхідно працювати в поле, саду, городі? (Обережно, чесно)
-Чи подобається вам працювати, допомагати власним батькам2

— Закінчимо наш урок прислів’ям «Праця прикрашає людину, а лінь псує».
джерело: tak-to-ent.net